Tipy na líčení pro ty, co nosí brýle

Jak vykouzlit ze škaredého káčátka krasavici? V amerických filmech stačí sundat brýle a rázem je z vás královna krásy. Časům, kdy se lidé za brýle styděly, už ale dávno odzvonilo. Z brýlí se stal vyhledávaný módní doplněk. Sofistikované, elegantní, sexy… výběr je takřka nekonečný a tak není divu, že po nich často sáhnou i ženy s orlím zrakem, které je vůbec nepotřebují. Jak ale vytvořit make-up, který podtrhne vaši přirozenou krásu a neskryje ji za dioptrickými sklíčky?

Pro zvýraznění přirozené krásy očí stačí dodržet několik pravidel, které se liší pro krátkozraké a dalekozraké dámy.

 

Tipy pro ty, co trpí krátkozrakostí (myopia)

Brýle, které se vypořádávají s krátkozrakostí, znatelně zmenšují velikost očí. To znamená, že make-up bude méně viditelný a pokud se rozhodnete oči obtáhnout nebo zvolíte kouřové líčení, opticky jejich velikost ještě zmenšíte.

Jestliže vaše brýle oči znatelně zmenšují, vyzkoušejte následující triky:

  • Vytvořte jemný kouřový efekt, ale vyhněte se tmavým a výrazným barvám. Namísto nich použijte jemnější světlé odstíny z palety
  • Naneste rozjasňovač pod oční okolí
  • Projasněte světlými až bílými stíny vnitřní koutky očí a zvýrazněte si obočí
  • Aplikujte rozjasňovač nebo světlý stín hned pod obočí – tohle je super trik, jak obočí opticky zvětšit
  • Použijte řasenku, která poctivě obalí vaše řasy. Řasy pod brýlemi je nutné dostatečně zvýraznit

NÁŠ TIP: Umocněte váš make-up výrazným odstínem rtěnky, která bude ladit s barvou obrouček.

Tipy pro ty, co trpí dalekozrakostí (hyperopia) 

V tomto případě jsou vaše oči jakoby pod zvětšujícím sklem, které je k nesprávně nanesenému make-upu nemilosrdné.  Pokud se tedy při nanášení linek necítíte úplně pevná v kramflecích a tužka na oči není váš nejlepší přítel, raději vůbec neriskujte, případně nakreslené linky jemně rozmažte, aby nedokonalosti nebyly vidět.  

Na co ještě nezapomenout?

  • Příliš výrazný make-up očí se brýlemi na blízko ještě zvýrazní. Pokud nechcete připomínat komiksovou postavičku, raději uberte
  • Tmavá tužka oči opticky zmenšuje, ale vy si to můžete dovolit. Aplikujte ji na linii řas, na spodní víčko pak použijte bílou tužku
  • V případě, že jste příznivcem jemného make-upu, sáhněte po šedé nebo zlaté tužce na oči
  • Řasenku nanášejte obezřetně, spíše na oddělení řas, než pro zvětšení objemu

 

Univerzální tipy při nošení brýlí

Make-up pod brýlemi se může čas od času setřít, a to především v místech, kde se brýle přímo dotýkají obličeje. Zabráníte tomu použitím podkladové báze pod make-up a pudru.

Bojujete s opuchlýma očima? Pak zapomeňte na růžové oční stíny, ty situaci jen zhorší.

Raději hoďte z pod brýlí sexy očko na korektor. I pokud si nenanášíte propracovaný make-up každý den, korektor vám pomůže snadno se vypořádat s problematickými místy a zakryje kruhy pod očima. Pak už jen stačí make-up zaprášit pudrem, aby vše zůstalo na svém místě. Obroučky brýlí upozorní na obočí, proto se ujistěte, že to vaše je zvýrazněné a upravené.

Nechte vaše brýle být doplňkem podtrhujícím vaši krásu.