Logo TITANFLEXInovace-Značka-Originál

Nedostižná kvalita od roku 1988.

Před více než 25-ti lety způsobila společnost ESCHENBACH OPTIK s materiálem TITANFLEX na trhu s brýlemi skutečnou revoluci. Svou lehkostí, pružností a pevností přesvědčovaly brýle TITANFLEX od počátku i ty nejnáročnější zákazníky. Znalci oceňují kompetence německých odborníků v oblasti designu a konstrukce. Brýle z materiálu TITANFLEX jsou dokonalým společníkem pro volný čas i pro obchodní jednání – značka s vysokou atraktivitou. Proč? Mnohé výhody pro nositele brýlí i pro optiky Vám uceleně a přehledně ukážeme na následujících stránkách. Najdete zde vše, co byste měli vědět o TITANFLEXu.

Existují sice různé obruby z kovu s tvarovou pamětí, ale jen TITANFLEX je originál.

TITANFLEX Visual
Titan nerost
Titan nerost detail
Titan díly motorů
Titan díly motorů

Materiál

Titan, Titan s tvarovou pamětí, TITANFLEX.

Znáte rozdíly?

Titan jako surovina

Titan patří k deseti nejrozšířenějším prvkům v zemské kůře. Protože se však vyskytuje pouze chemicky vázaný jako součást minerálů, je jeho získávání složité. Minerál je vystavován různým chemickým procesům, díky nimž se z něj stává cenný kov. Titan se používá jak v čisté formě, tak i v různých slitinách.

Čistý titan

Tento druh titanu nachází díky své mimořádné pevnosti a lehkosti použití například v chemickém průmyslu a při výrobě elektrické energie, v letecké dopravě, v medicíně či v architektuře.

Memory Titan

Titan s tvarovou pamětí pro vizionářské myšlenky Výzkumy, které prováděly například NASA nebo US-Navy, vedly ke vzniku inovativních slitin, jako je Memory Titan. Jedná se o vysoce pružný kov s tvarovou pamětí, který je mimo jiné výchozí surovinou pro speciálně zušlechtěný TITANFLEX. Slitina s tvarovou pamětí se dnes díky svým vlastnostem používá již v mnoha oblastech. Výzkumníci navíc vyvíjejí stále nové oblasti použití, zejména v revolučních technologiích budoucnosti.

Kosmonautika

Satelity využívají titan s tvarovou pamětí pro odblokování solárních panelů při extrémních teplotách. Málo odolná ovládací zařízení se tak stávají zbytečnými.

Loďařský průmysl

Konstruktéři ponorek zkoumají slitinu z hlediska využití pro nové ekonomické technologie pohonů, které dokážou napodobit pohyb ryb.

Lékařská technika

V chirurgii se používají stenty z titanu s tvarovou pamětí, které zabraňují opětovnému zúžení cév po srdečním infarktu. V ortopedii usnadňují superelastické kotvy upevnění šlach a tkání na kosti.

Robotika

Titan s tvarovou pamětí umožňuje simulaci řízených lidských pohybů.

Ne každý titan s tvarovou pamětí je automaticky TITANFLEX

Pojem TITANFLEX se už dlouhou dobu používá jako obecný výraz pro všechny brýle z titanu s tvarovou pamětí. Avšak originál vznikne teprve zušlechtěním a díky umění inženýrů: ESCHENBACH podrobuje výchozí materiál přísně kontrolované termomechanické úpravě a optimalizuje tak vlastnosti titanové slitiny.

Kvalita TITANFLEX

TITANFLEX je lehký a přesto pevný, neoxiduje a je biologicky kompatibilní s lidským tělem. Dokonalý materiál pro brýle.

Mimořádná elasticita

TITANFLEX je více než desetkrát pružnější než běžná pružinová ocel. Tato vlastnost je závislá na teplotě. ESCHENBACH vyvinul TITANFLEX pro optimální pružnost mezi -10 °C až +40 °C – tedy v teplotním rozmezí, ve kterém se za běžných okolností nosí brýle.

Efekt tvarové paměti

Při nošení, nasazování a snímání, stejně jako při přenášení jsou brýle denně vystavovány vysokému namáhání. I po silné deformaci se brýlová obruba z materiálu TITANFLEX znovu vrátí do svého původního tvaru. A to nejen jednou, nýbrž pokaždé. Důvodem je mřížková struktura atomů, které disponují určitým druhem tvarové paměti. Individuálně upravený tvar a pohodlné nošení tak zůstávají zachovány.

Inteligentní konstrukce

Ne každý tvar obruby může být vybaven nosním můstkem z TITANFLEXu. Díky designérským schopnostem a znalostem inženýrů nacházejí pracovníci oddělení vývoje společnosti ESCHENBACH řešení, která splňují vysoká očekávání kladená na tuto značku.

Ohebnost brýle
Ohebnost brýle 2
titan design 1
titan design 2
titan design 3

Kombinace materiálů pro moderní estetiku

TECHNOLOGIE + KREATIVITA = DESIGN

ESCHENBACH klade velký důraz na výběr materiálů zpracovávaných v kombinaci s TITANFLEXem. Svou nízkou hmotností přispívají i ony k pohodlnému nošení brýlí a současně umožňují rozmanité tvary brýlových obrub.

Acetát

Ve spojení s TITANFLEXem vznikají elegantní přední strany brýlí – a prvotřídní účinek, například přirozený dřevěný vzhled.

Ultem

S termoplastickou hmotou lze bez problémů tvořit a precizně zhotovit i jemnější obruby brýlí.

Hliník

Díky nízké hmotnosti je nošení brýlí maximálně pohodlné. Matný povrch pak dotváří účinek TITANFLEXu.

Karbon

Kompozitní materiál na bázi uhlíkových vláken se používá nejen při výrobě letadel a v oblasti automobilového sportu. Ve spojení s TITANFLEXem vznikají lehké a sportovní brýle.

Titan

TITANFLEX v kombinaci s prvky z čistého titanu působí zvlášť ušlechtile a je extrémně lehký. Pro tyto kombinace existuje vlastní segment: TITANFLEX Selection. U brýlí této vyšší kategorie tvoří všechny části, které nejsou zhotoveny z TITANFLEX materiálu, čistý titan.

Vznik brýlí

Konstrukce na základě zkušeností.
Stylový design.
Ruční výroba.

Jak se z myšlenky stane originál? Brýle TITANFLEX přinášejí zákazníkům radost již více než 25 let. V náročném procesu vzniku této kolekce se ukazuje, že pro design není rozhodující pouze jasná kontura odpovídající sezónním trendům.

Design by ESCHENBACH

 • Vývojáři intenzivně zkoumali anatomiii chování brýlí ESCHENBACH při nošení.
 • U každého návrhu zohledňují tyto znalosti získané dlouholetými zkušenostmi.
 • Než vznikne konkrétní model, jsou první náčrty pečlivě a kriticky posuzovány.

Prototypy při zkouškách

 • Na trojrozměrném prototypu se testuje výsledný efekt a pohodlí při nošení.
 • Přitom je velice důležitá úzká spolupráce kreativců a inženýrů.
 • Pouze polovina nových obrub dokáže splnit vysoké požadavky kladené na brýle TITANFLEX.

Jemné vyladění detailů

 • Teprve když je návrh dokonalý, je možné zahájit sériovou výrobu.
 • V této fázi se ještě jednou propracovávají detaily zpracování a stanoví se konečný vzhled.
 • Kromě toho je pro každý model vypracován individuální barevný design.

Ruční výroba

 • Brýle se z 80 % zhotovují ručně – u výrobců, které ESCHENBACH certifikoval pro výrobu TITANFLEXu.
 • Výrobní partneři se na procesu vzniku brýlí podílejí od začátku.
 • ESCHENBACH klade na své subdodavatele vysoké nároky. Mnozí se jeho důvěře těší již více než 25 let.
 
 
 
 
Design brýlí 1
Titanflex Acetát
Úprava brýlí

Vlastnosti brýlí TITANFLEX

 

Vyvinuty pro maximální pohodlí

Nároční nositelé brýlí oceňují při nošení jejich jedinečné vlastnosti. Důvody spočívají v kvalitě materiálu, ve vysoké úrovni technologie zušlechtění a v promyšleném designu.

Lehčí

Brýle TITANFLEX jsou až o jednu třetinu lehčí než běžné obruby. Poznáte to hned, když je vezmete do ruky.

Pevnější

Brýle TITANFLEX jsou připraveny pro náročné výkony. Ocení to každý, kdo si brýle jen tak strčí do kapsy bundy, nebo kdo si na ně někdy omylem sedl.

Pružnější

Kombinace materiálů s TITANFLEXem jsou desetkrát pružnější než běžná pružinová ocel: od -10°C do +40°C. Brýle se po deformaci opět vrátí do svého původního tvaru. Brýle tak trvale pohodlně sedí.

Perfektně sedí

Brýle z TITANFLEXu se dají dokonale přizpůsobit každému tvaru hlavy. Správný tlak při jejich přizpůsobení přitom nevzniká jen ohybem stranic, nýbrž mnohem přesněji díky použitému materiálu.

Všechny tyto vlastnosti společně vytvářejí jedinečný komfort při nošení brýlí TITANFLEX.