Lepší dříve léčit, než později litovat

Podchyťte zrakovou vadu svého dítěte včas, jinak můžete ohrozit vývoj jeho očí! Se správnou léčbou se navíc můžete vyhnout nošení brýlí v pozdějším věku. Vezměte své dítě k očnímu lékaři, a to ideálně do 3 let věku.

Nebojte, malé děti si na brýle zvyknou snadněji. Díky krásným obrubám v oblíbené barvě si vaše parádnice nebo styloví chlapečci brýle určitě oblíbí a ve škole nebo školce budou udávat nový trend.

Podchyťte amblyopii včas

Amblyopie postihuje každé 20. dítě! Tato oční vada způsobuje, že mozek obchází oko se sníženou zrakovou ostrostí a nepoužívá jím vytvořený obraz.

Pokud má tento problém vaše dítě a není včas odhalen a léčen, může vaše dítě postižené oko přestat správně používat po zbytek života a nepomohou ani dioptrické brýle.

Dejte pozor na strabismus

„Dítě, které šilhá, z toho vyroste.“ Nedejte na tuto pověru a včas svého potomka objednejte k očnímu lékaři. Šilhajícím miminkům se sice ve chvíli, kdy začnou správně fixovat předměty kolem sebe, oči srovnají, ale u větších dětí šilhání samo nezmizí. Strabismus, tedy šilhavost, může vašemu dítěti způsobit i další oční vady, jako je třeba amblyopie.

Ta nejlepší ochrana pro vaše děti

Každá maminka ví, že děti jsou při objevování světa nezastavitelné. Dopřejte jim brýlová skla, která jsou prakticky nerozbitná a zároveň tenčí a lehčí, takže je zbytečně nezatěžují.

Při hře na pískovišti je také zapotřebí dbát na ochranu očí před UV zářením a důležitý je i antireflexní účinek a filtr modrofialového světla z tabletů a počítačů, protože dnes už i malé děti vědí, jak na nich hrát své oblíbené hry.